fbpx

Порушення слуху внаслідок впливу гучного шуму – єдине в природі, якого ми можемо уникнути

Захистіть ваш слух

Дізнайтеся, чому так стається, та як вберегтися від цього

Захистіть ваш слух,отикон,центр слуху в україні

Порушення слуху внаслідок впливу гучного шуму – єдине в природі, якого ми можемо уникнути

Захистіть ваш слух

Дізнайтеся, чому так стається, та як вберегтися від цього

Шумове порушення слуху виникає через те, що надмірний шум пошкоджує механізми внутрішнього вуха, за допомогою яких ми чуємо. Гучні звуки (постріл, вибух, музика з потужних колонок на повну гучність) поширюються в повітрі, потрапляють до вуха та розпочинають свою нищівну роботу.

Пам’ятаєте Квазимодо? Дзвони такого велетенського розміру, як у Соборі Паризької Богоматері, напевне, примусять людей з тонким слухом поспіхом шукати беруші. Однак не тільки такі мега-потужні звуки завдають шкоди. Регулярний вплив не надмірно, але достатньо гучних звуків, також у підсумку порушує слух. Коли шум перевищує певний рівень, то починає руйнувати нервові закінчення у внутрішньому вусі. Якщо це трапляється часто, нервові закінчення не встигають відновлюватися, і людина назавжди втрачає слух.

 

Коли шум стає загрозою для слуху?

Головним чином, таке трапляється в наступних ситуаціях:

Якщо вам доводиться перекрикувати шум, щоб вас почули

Якщо від шуму у вас болять вуха або дзвенить у вухах

oticon

Якщо ви гірше чуєте протягом декількох годин після того, як побували в шумі

Шкоду нашому слухові завдають два фактори – інтенсивність звуку та його тривалість. Звук вимірюється в децибелах (дБ): 0 дБ – це найтихіший звук, який тільки здатний розрізнити людське вухо, а 180 дБ – це шум ракети, що злітає у космос. У щоденному житті, звук звичайної розмови дорівнює приблизно 60 дБ, шум газонокосарки – 90 дБ, дзижчання бензопили – 100 дБ, рок-концерт – 115 дБ, а шум від літака – 140 дБ. Багато спеціалістів вважають: якщо людина регулярно піддається впливові шуму понад 85 дБ, рано чи пізно вона отримає серйозні слухові проблеми. Чим довше триває вплив гучного шуму, та чим ближче ви при цьому до джерела шуму – тим більший ризик порушення слуху.

Спеціалісти слухової допомоги в Україні

Як захистити слух влітку

Наближається сезон відпусток, музичних фестивалів, пляжних розваг. А чи потурбувалися ви про свій слух? Адже регулярне прослуховування занадто гучної музики може назавжди позбавити вас можливості чути. Наші чотири поради допоможуть вам захистити слух та підкажуть, коли слід звернутися по допомогу до спеціаліста:

Носіть беруші, та пам’ятайте, що вони повинні добре сидіти у слуховому каналі, інакше потрібного захисту не буде.

Використовуйте шумозахисні навушники для дітей, оскільки для маленьких вушок важко підібрати беруші.

Тримайтеся подалі від великих гучномовців.

Користуйтеся мобільним додатком на своєму смартфоні для вимірювання рівня звуку.

  Бувають випадки, коли людина після відвідин концерту, де лунає гучна електронна музика, відчуває шум у вухах або гірше чує протягом певного часу. Це – фізична реакція організму на дуже гучні звуки. Якщо наступного дня після концерту ви все ще відчуваєте ці симптоми, рекомендуємо звернутися до спеціаліста слухової допомоги та обговорити з ним вашу проблему: він допоможе знайти відповідне рішення.

oticon ua

Шкода від шуму у дитячому віці

Шумові порушення слуху трапляються не тільки у дорослих. Нещодавні дослідження продемонстрували тривожну тенденцію зростання випадків шумового порушення слуху у підлітків. 

Очевидно, що основною причиною цього є пристрасть до гучної рок-музики, особливо до її прослуховування через навушники на повну гучність. У важких випадках, вплив гучних звуків викликає постійний шум у вухах. Це захворювання називається тінітус, виникає через пошкодження слухового нерву та часто залишається на все життя. Багато людей з «покоління рок-н-ролу» (ті, кому нині п’ятдесят) відчувають неприємні наслідки свого захоплення – шумове порушення слуху або тінітус. На щастя, сучасні слухові апарати достатньо ефективні, щоб вирішити їх конкретні проблеми, та можна сподіватися, що одного дня вчені винайдуть супер-ефективний засіб, щоб подолати тінітус.

Як уникнути проблем зі слухом? 

Відповідь дуже проста: не перевантажуйте вуха. А якщо вам все ж доводиться перебувати у шумі, носіть спеціальні засоби для захисту вух – беруші або захисні навушники.

Користуйтеся захисними навушниками, або берушами, коли працюєте в дуже гамірних умовах. Носіть їх, коли користуєтесь шумним обладнанням, йдете на полювання або їдете на мотоциклі, тракторі, або іншому “гучному” транспорті. У продажу є беруші різноманітних форм та розмірів, також їх можна зробити на замовлення. Детальніші поради у цій сфері вам надасть спеціаліст слухової допомоги.