fbpx

Якщо у сім'ї - дитина з порушенням слуху

Якщо у сім’ї є дитина з порушенням слуху, то особливої уваги потребує не тільки вона сама, але і батьки. Проблеми зі слухом впливають на всю сім’ю.

oticon

Якщо у сім'ї - дитина з порушенням слуху

Якщо у сім’ї є дитина з порушенням слуху, то особливої уваги потребує не тільки вона сама, але і батьки. Проблеми зі слухом впливають на всю сім’ю.

Працюйте, як одна команда

Навіть, якщо ваша дитина носить слуховий апарат, вона все одно залишається слабочуючою і на це повинні зважати інші члени вашої родини, друзі та знайомі. Виховання дитини з порушенням слуху вимагає величезного терпіння від кожного в родині. Найкраще, якщо ви навчитеся працювати як єдина команда і разом будете пристосовуватися до ситуацій, що виникають. 

Ваші вимоги до дитини з порушенням слуху повинні ґрунтуватися на тому, скільки всього дітей в сім’ї, яка за рахунком дитина – старша, середня або молодша – має порушення слуху, яка різниця у віці між дітьми. Якщо у дитини з порушенням слуху є молодші сестра або брат, вона повинна залишатися «старшою»: не можна нав’язувати молодшій дитині роль старшої тільки через те, що вона краще чує.

Як владнати емоційні реакції братів та сестер? Можна проводити «сімейні засідання», під час яких відповідати на запитання дітей, обговорювати важливі моменти і допомагати дітям вчитися висловлювати свої почуття та спямовувати власні емоції у позитивне русло. Як впоратися з реакціями друзів ваших дітей: запросіть їх у гості. Нехай вони поставлять вам свої нагальні питання. Якщо ви зможете дати зрозумілі відповіді, їм буде набагато простіше налагодити спілкування з вашою слабочуючою дитиною.

центр слуху в україні, оцінити свій слух

Брати та сестри, бабусі та дідусі

Більшість дітей з порушенням слуху народжуються у сім’ях, де дитина є єдиним або одним з небагатьох родичів з порушеннями слуху. Всі бабусі й дідусі, брати й сестри повинні знати найбільш доцільні способи спілкування з вашою дитиною.

Дайте дітям гратися разом

Дітей різного віку, як і дітей з різними слуховими можливостями, корисно привчати іноді грати разом. Заохочуйте їхні успіхи, нагадуйте іншим дітям про необхідність терпіння щодо слабочуючої дитини. Також дозвольте дітям самим встановлювати чесні правила гри та не змушуйте їх кожен раз йти на поступки.

Доручайте дитині домашні обов'язки

Звичайно, простіше попросити про допомогу вашу чуючу дитину, особливо якщо ви поспішаєте. Але діти з порушенням слуху теж можуть і повинні виконувати свої відповідні віку обов’язки по дому. Не бійтеся витратити трохи більше часу, щоб пояснити, що від них вимагається.

отікон, центр слуху в країні,

Брати та сестри - не перекладачі

Не дозволяйте своїм чуючим дітям бути "перекладачами" слабочуючої дитини. Не просіть їх розповідати замість неї, що сталося, поки вас не було, кликати її за стіл або передавати ваші слова, слабочуючому брату або сестрі