fbpx

Що таке порушення слуху?

Віковий аспект

Що таке порушення слуху?

Віковий аспект

1 з 6 дорослих у певному ступені страждає від порушень слуху.

Уявіть, що ви обідаєте в ресторані, де багато відвідувачів. Дзвін бокалів, брязкання тарілок, грюкіт стільців, голосні розмови та сміх людей, навколо носяться офіціанти… Ви намагаєтеся прислухатися до розмови за вашим столом, однак для цього доводиться докладати стільки зусиль, що кінець кінцем ви страшенно втомлюєтесь

В такому випадку, вам простіше прикинутися, ніби ви все чуєте та розумієте: кивати головою, зображати зацікавленість та сміятися разом з усіма, навіть не знаючи, у чому суть жарту. Від цього ви почуваєтеся одиноким. Кінець кінцем, ви виходите з ресторану з жахливим головним болем, повністю розчаровані та обіцяєте собі, що більш ніколи не підете до ресторану, бо нічого гарного з цього не вийде.

Порушення слуху відрізняється від порушення зору

Функціонування слуху, так само як функціонування зору, погіршується з віком. Однак, порушення слуху радикально відрізняється від порушення зору, яке має поступовий характер, тобто, чим дрібніший шрифт, тим важче його прочитати.
При порушенні слуху людині важче почути окремі склади та звуки. Наприклад, високочастотні приголосні, такі як «ф», «с» і «т», заглушуються гучнішими низькочастотними голосними, такими як «а», «о» та «у». В результаті цього, людина з порушенням слуху чує, що люди навколо неї говорять, однак не може зрозуміти, про що вони говорять.

Порушення зору

Нормальний слух

oticon,слуховий,слух

Порушення слуху

Симптоми порушення слуху

1. Вам здається, що люди навколо вас говорять занадто тихо або нерозбірливо.
2. Вам важко брати участь у розмові в ресторані або в місцях, де багато людей.
3. Вам часто доводиться збільшувати гучність в телевізорі, радіо чи телефоні. 
4. Ваші друзі та родичі скаржаться, що ви постійно перепитуєте їх.
5. Вам доводиться дивитися в обличчя людям, щоб зрозуміти, що вони говорять.
6. Ви помітили, що давно не чуєте певних звичних звуків (співу пташок, кроків або клацання годинника)

Якщо ви відповісте ТАК хоча б на одне з нижченаведених питань, у вас може бути порушення слуху.

Знайдіть найближчий до вас центр слухової допомоги

Причини порушення слуху

Порушення слуху часто пов’язують з похилим віком, однак, це не завжди так. Найчастіше симптоми порушення слуху дійсно з’являються у віці 65 років, однак вони можуть виникнути й набагато раніше – через інфекційні захворювання, травми, або навіть від народження.

Вікові порушення слуху

З віком ми втрачаємо здатність чути тихі високочастотні звуки. І якщо без співу птахів ще можна обійтися, то значно гірше не чути важливих складових мовлення.
Вікове порушення слуху виникає внаслідок зношення органу слуху. Його найпоширенішим симптомом є погіршення розбірливості тихих голосів, а також мовлення в шумі. Часто першою порушення слуху помічає не сама особа, що страждає від нього, а члени її родини.

центр слузу в україні,oticon
oticon

Порушення слуху, викликане впливом шуму

Таке порушення слуху виникає через надмірний вплив шуму. Воно загрожує, серед інших, військовим, поліцейським, будівельникам, робітникам заводів, фермерам, стоматологам та вихователям у дитячих садках. Відвідування рок-концертів та регулярне прослуховування голосної музики через навушники також може пошкодити слух. Якщо людина регулярно відчуває вплив шуму, погіршення її слуху може відбуватися прискореними темпами. Тому не забувайте користуватися засобами захисту вух, коли працюєте у сильному шумі.

Типи порушень слуху

Найчастіші причини порушення слуху – похилий вік та вплив гучного шуму. Однак порушення слуху також може виникнути через інфекційне захворювання, травму голови, як побічний ефект при лікуванні раку або внаслідок прийому деяких ліків.

Порушення слуху може виникнути внаслідок проблем в зовнішньому та середньому вусі, а також через пошкодження волоскових клітин або нервових волокон у внутрішньому вусі. Трапляються й комбіновані випадки.

Порушення слуху через проблеми у зовнішньому та середньому вусі (кондуктивне порушення)

Кондуктивне порушення слуху виникає через проблеми в зовнішньому та середньому вусі, внаслідок яких деякі звуки не потрапляють до внутрішнього вуха. Серед найчастіших причин – надмірне накопичення вушної сірки у вушному каналі, пошкодження барабанних перетинок, наявність рідини в середньому вусі або пошкодження/дефекти кісточок середнього вуха.

Порушення слуху через проблеми у внутрішньому вусі (сенсоневральне)

Порушення слуху цього типу виникає через пошкодження нервових волокон у внутрішньому вусі. При цьому нервові волокна не можуть повноцінно транслювати звук до мозку. Це може трапитися внаслідок надмірного впливу шуму, однак найчастіше сенсоневральне порушення слуху виникає внаслідок природного старіння організму. В деяких людей чутливі клітини зношуються вже у віці 50 років, в той час як в інших перші, майже непомітні ознаки порушення слуху виникають тільки у 80 років. У більшості випадків, таке порушення слуху неможливо вилікувати.

oticon в україні

Порушення слуху негативно впливає на ваше соціальне життя

Некомпенсоване порушення слуху може призвести до відмови від соціального життя, оскільки на підтримання розмов витрачається забагато розумової енергії. Кінець кінцем, порушення слуху може спричини відчуття ізоляції та депресію.

Прочитайте наступні питання та подумайте, чи не стосуються нижче перелічені проблеми вас або близької вам особи:

  • Часто я погано орієнтуюся у просторі, оскільки не знаю, звідки походять ті або інші звуки
  •  Я часто страждаю від депресії та самотності
  •  Я часто втомлююся та відчуває підвищену потребу відпочити після роботи
  •  У мене проблеми з запам’ятовуванням
  •  Мені важко розуміти мовлення, особливо коли навколо багато людей
  •  Моє життя погіршилося через проблеми зі слухом
  •  Моє порушення слуху псує життя не тільки мені, але й моїм близьким

Якщо ви або ваша близька людина відчуваєте проблеми зі слухом, обов’язково зверніться по допомогу.

Дізнайтеся більше про підтримку для родини >>>

Що робити, щоб краще чути

Що робити, якщо
ви підозрюєте
порушення слуху

Захистіть ваш слух


Що таке шум у вухах,
і як можна
захистити слух

Знайдіть найближчий слуховий центр

Спеціаліст може обстежити стан слуху і запропонувати рішення проблеми