fbpx

Дошкільнята: вік 3-6 років

Перші кроки назустріч соціалізації та вихід у нове, складніше звукове оточення, порівняно з тихою та безпечною домівкою, вимагають доброї слухової підтримки. На цьому етапі дитина також продовжує освоювати мову в усій її складності та багатстві, готуючись до школи.

отікон в україні

Дошкільнята: вік 3-6 років

Перші кроки назустріч соціалізації та вихід у нове, складніше звукове оточення, порівняно з тихою та безпечною домівкою, вимагають доброї слухової підтримки. На цьому етапі дитина також продовжує освоювати мову в усій її складності та багатстві, готуючись до школи.

Соціалізація та пошук відповідей

«Чому?» та «Чому?» – і так з ранку до ночі. Протягом цього етапу дитина вчиться впевненості у собі, самовираженню та, особливо, самоконтролю. Вона хоче діяти якомога більше – допоможіть їй.

Дитина дошкільного віку постійно вдосконалює свої мовні навички, готова завести розмову з будь-ким про будь-що, а також, вміє слухати інших та починає заводити перші дружні стосунки.

Допоможіть дитині брати участь у всіх цікавих для неї подіях та розвиватися далі. Навчіть її правильно користуватися слуховими апаратами та зрозуміти їх необхідність для нормального спілкування; для цього ви можете доручати дитині певні дії по догляду за слуховими апаратами, відповідно до віку та розвитку.

Грати – не поодинці, а разом

Протягом дошкілля дитина починає заводити друзів та грати разом з ними, а також порівнювати з ними себе і свої здібності з іншими дітьми.

Зазвичай дитина грає з друзями у дитячих садках, під час святкувань вдома, в гостях або на ігрових майданчиках, де обстановка значно складніша та більш гамірна, ніж удома. Часто дитині складно щось почути через фоновий шум та розмови інших дітей. У деяких дітей з порушеннями слуху шум та відставання у мовному розвитку можуть спричинювати поведінкові розлади – наприклад, дитина влаштовує істерики, капризує або б’є інших дітей. Це трапляється тому, що дитина не може нормально висловитися, і це мучить її.
Носіння слухових апаратів, які допомагають виокремити мовлення з-посеред шуму (наприклад, дитячі слухові апарати Oticon Sensei), допоможе вашій дитині нормально соціалізуватися.
Чому? Тому? що вона зможе розуміти та брати участь у всьому, що відбувається навколо неї.

отікон в україні

Я, вони, та весь світ

Зазвичай, дошкільнята бачать себе та свої здібності у доброму світлі. Вони вже можуть виконувати завдання, а їх мовлення розвивається настільки, що вони можуть задавати питання та пояснювати для себе будь-які явища. Дитина починає демонструвати ініціативу, прагне самостійності та все більше пізнає навколишній світ.

Якщо дитина не може цілковито відчути навколишній світ через порушення слуху, вона ризикує затриматися на нижчому етапі розвитку, порівняно з нормально чуючими дітьми її віку.

Також, відставання у розвитку та випливаючі з цього поведінкові порушення можуть траплятися у випадках, коли дитину з порушенням слуху занадто оберігають від будь-якого негативного досвіду. Для природного розвитку дитини важливо, щоб вона не сиділа вдома, а відвідувала відповідні до її віку місця та отримувала необхідний життєвий досвід.

Дізнайтеся більше про виховання дітей з порушеннями слуху >>>

Розширення прав та можливостей

Навчіть дитину доглядати за своїми слуховими апаратами

Чотирьохрічна дитина вже краще керує своїми малими м’язами та може утримувати невеличкі предмети. Навчіть її самостійно міняти батарейки в слухових апаратах, а також вдягати та знімати їх.

Навчіть дитину розуміти свої потреби та відстоювати інтереси

Поговоріть з сином чи донькою про комфортне слухове середовище. З часом дитина навчиться визначати свої потреби, що стосуються спілкування, та відстоювати їх. Дайте їй потрібні поради, які допоможуть їй спілкуватися. Також? ви можете водити дитину у дитячий садок.