fbpx

ConnectClip — беспроводная гарнитура и выносной микрофон для слуховых аппаратов

Превратите свои слуховые аппараты Oticon в беспроводную стереогарнитуру с помощью ConnectClip.

Звоните по телефону в режиме громкой связи и слушайте музыку со своего смартфона.

Настройтесь на любого, кто говорит на расстоянии, используя функцию удаленного микрофона.

Используйте ConnectClip как незаметный пульт дистанционного управления вашими слуховыми аппаратами.

Для життя у всьому його звучанні

Елементи живлення слухових апаратів, батарейки, – це маленькі «електростанціїї», що перетворюють хімічні процеси в електричну енергію, яка живить електронні компоненти слухових апаратів.

В сучасних слухових апаратах використовуються спеціально розроблені цинковоповітряні батарейки, які перетворюють енергію хімічної реакції окислення цинку в електричну енергію.

Цинковоповітряні батарейки

Відрізняються від інших видів батарейок тим, що містять тільки одну речовину для генерації електричної енергії – цинк. Інша речовина – кисень – потрапляє в батарейку з навколишнього повітря через мікроотвори на нижній поверхні батарейки після зняття з неї захисної наліпки.

Цинковоповітряні батарейки мають більшу потужність та довший час роботи порівняно з іншими видами батарейок такого ж розміру, що містять у корпусі обидві речовини, необхідні для хімічної реакції.

Чим більше цинку вміщує батарейка, тим довше вона працює

Заряджена батарейка створює надлишок електронів на негативному полюсі і недостачу електронів на позитивному полюсі. Електрони не можуть переміщатися через електроліт у середині батарейки, тому під час хімічного процесу окислення цинку вони переміщаються по електричній мережі слухового апарату.
Переміщення електронів від негативного полюса батарейки до її позитивного полюса через по мікросхему слухового апарата спричиняє електричний струм і приводить в дію електронні компоненти слухового апарату.

Переваги цинковоповітряних батарейок Oticon

• Екологічність – вони не містять ртуті і літію, нешкідливі для довкілля та здоров’я людини.

  •  Підвищена безпека – відсутність токсичних металів у складі батарейок суттєво знижують їх токсичність при випадковому проковтуванні їх людьми або тваринами.
  •  Економічність – виготовляються з недорогого матеріалу.
  • Відповідність вимогам – задовільняють всі вимоги для застосування як елементи живлення слухових апаратів.
  •  Ємність становить від 575 до 70 міліампер на годину в залежності від розміру батарейки.
  •  Сталість – виробляють постійний рівень напруги 1,25-1,4 вольт протягом тривалого часу; коли батарейка виснажується, напруга стрімко зменшується (протягом двох годин) і батарейка «вмирає».
  • Довговічність – при непорушеній захисній наліпці можуть не втрачати своєї працездатності від 30 до 120 місяців із дня виготовлення.
  • Тривалість зберігання – втрата заряду батарейкою (саморозряд) з незнятою захисною наліпкою становить всього 3% на рік.

Розміри батарейок слухових апаратів

Розмір корпусу батарейок відповідає розміру батарейного відсіку слухових апаратів. Відповідно до розміру батарейки до слухових апаратів випускаються чотирьох розмірів: 10, 13, 312, 675 і для зручності користувачів маркуються з допомогою цифрових та кольорових кодів.

4 розміри батарейок для слухових апаратів

 

Батарейки слухових апаратів продаються у блістерах по 6 штук.

 

Номінальна напруга (без навантаження) у всіх сучасних цинковоповітряних батарейках слухових апаратів незалежно від їх розміру становить приблизно 1,4 вольта і зменшується до робочої напруги 1,25 вольта з навантаженням на електроніку слухового апарату – коли працює в слуховому апараті.

Виробники вказують різну тривалість роботи – від 3-7  до 6-20 днів. Але вона сильно залежить від настроювань гучності та інших параметрів слухового апарату та зовнішніх факторів. Наприклад, при великій вологості повітря батарейка працюватиме менше часу.

полюс батарейки

Важливо: батарейка має негативний та позитивний полюси. Позитивний полюс завжди маркується знаком «+» і в новій батарейці закритий захисною наліпкою відповідного до розміру батарейки кольору.

Якісні цинковоповітряні батарейки забезпечують постійну напругу протягом всього часу роботи у слуховому апараті, що дуже важливо для його правильного функціонування.


Якість звуку слухового апарату дуже залежна від якості батарейки

Користувачі слухових апаратів, особливо потужних та суперпотужних, можуть відчувати погану якість звуку, думати, що у цьому повинні слухові апарати та нести їх у ремонт.
А насправді це може бути викликане неякісними батарейками, серед яких є дешеві моделі, переважно вироблені в країнах Азії.

У чому ж справа? Справа у тому, що електроніка у сучасних слухових апаратах, зокрема потужних та суперпотужних, розроблена так, що майже не потребує енергії у відсутності звуку на вході до мікрофону апарату, або, коли оточуючі звуки дуже слабкі.
Але, коли до мікрофону апарату потрапляє сильний «піковий» звук, то апарат також раптово споживає великий «піковий» струм. Такий «піковий» струм спочатку «відстає» від звуку, який його викликає, а потім швидко досягає максимально можливого у батарейці і відбувається її «насичення», тобто вона не здатна надати потрібний струм слуховому апарату.

Така нездатність батарейки забезпечити вчасно електроніку слухового апарату потрібним струмом при робочій напрузі спричиняє спотворення звуку – саме за вини неякісної батарейки.

Спотворення звуку через неякісні батарейки

Це спотворення може відчуватися користувачем як «поривчастий шум», «клацання», «нечистий звук», «переривистий звук», «бубоніння», «затримка звуку», «відставання звуку», в залежності від того, що користувач бачить біля себе, тощо.

Ще гірші батарейки мають нормальну номінальну напругу 1,4 вольт, коли їх перевіряють тестером, але у слуховому апараті не здатні забезпечити потрібний струм для його роботи апарату навіть у тихих та рівномірних звукових умовах, спричиняючи постійний «шум». Крім того, вони швидко втрачають заряд і не підтримують потрібну для нормальної роботи апарату робочу напругу 1,25 вольт. Це також відчувається користувачем як «нечистий звук», «переривистий звук», «спотворений звук», «шум в апараті».

Щоб запобігти таким явищам, технологія провідних виробників батарейок забезпечує будь-який струм у слухових апаратах, потрібний для їх роботи у будь-яких звукових оточеннях та при будь-якій швидкій зміні ситуації навколо. Зрозуміло, такі батарейки коштують більше, але вони надають змогу отримати повні переваги сучасних слухових апаратів.

Правила користування батарейками для слухових апаратів

Дотримання простих правил щодо користування батарейками до слухових апаратів допоможе не витрачати їх заряд даремно.

Батарейки використовують кисень повітря для започаткування хімічної реакції. для попередження передчасної втрати заряду батарейкою, проникнення кисню в її корпус заблоковане захисною наліпкою на її позитивному полюсі.
Як тільки наліпку з поверхні батарейки знято, кисень проникає всередину через крихітні отвори і спричиняє процес окислення цинку. Відтоді батарейка починає поступово втрачати заряд навіть якщо не використовується у слуховому апараті. Але заряд батарейки досягає повного рівня не відразу, а через декілька хвилин, коли вона «вдихне» достатньо кисню та відбудеться повноцінна хімічна реакція окислення цинку.

 

Важливо: Не знімайте захисну наліпку з батарейки, якщо не збираєтесь її одразу використовувати. Знімайте захисну наліпку батарейки тільки безпосередньо перед початком її використання у слуховому апараті.

• Після зняття захисної наліпки не вставляйте батарейку одразу у батарейний відсік слухового апарату, почекайте принаймні дві хвилини. Це дозволить достатній для започаткування повноцінної реакції кількості кисню заповнити корпус батарейки.
• Протріть поверхню батарейки чистою м’якою тканиною для видалення надлишків клею.
• Ретельно вимийте і висушіть руки перед заміною батарейки. Нанесений руками на батарейку жир і бруд може пошкодити слуховий апарат.
• Вимикайте слуховий апарат і відкривайте батарейний відсік у випадках, коли слуховим апаратом не користуєтесь. Це не тільки збереже заряд батарейки, але дозволить волозі, яка накопичилась протягом дня, випаруватися.
• Зберігайте батарейки при кімнатній температурі. При зберіганні батарейки в умовах підвищеної температури і вологості строк дії батарейки скорочується.
• Цинковоповітряні батарейки не треба зберігати в холодильнику.
• Батарейки не треба зберігати вільно у кишенях або у гаманці, де вони можуть контактувати з іншими металевими предметами, що призводить до короткого замикання і непродуктивних витрат заряду батарейки. Крім того, на поверхні батарейки може накопичуватись пил і бруд, що спричиняє погіршення контакту зі слуховим апаратом.
• До утилізації зберігайте використані батарейки в закритому контейнері, щоб уникнути випадкового проковтування їх дорослими, дітьми, тваринами.
• Не намагайтесь заряджати одноразові батарейки слухових апаратів за допомогою будь-яких зарядних пристроїв. Це беззмістовно і небезпечно.

Як правильно вставити батарейку у батарейний відсік слухового апарату

Головне правило при розміщенні батарейки в батарейному відсіку слухового апарату – плюс співпадає з плюсом. Що це означає?

Позитивний полюс батарейки маркований знаком «+» так само як і верхній край батарейного відсіку. У слуховому апараті «+» батарейки і «+» батарейного відсіку повинні співпадати. У разі неправильного розміщення батарейки відсік не зачиняється. Спроби закрити батарейний відсік силоміць призведуть до поломки корпусу слухового апарату.

Для полегшення заміни батарейки можна використовувати спеціальний інструмент – Multitool magnet. Намагніченою стороною підібрати батарейку і завести її у батарейний відсік. Це дуже вдала тактика у випадках, коли батарейки складно тримати, наприклад, людям з розладами координації рухів, артритом.

Уважно ознайомтесь з інструкцією до слухового апарату. Правила розміщення батарейки в слуховому апараті там докладно описано.

Передивіться відеоінструкцію.

Батарейки в слухових апаратах Oticon працюють довше, ніж в слухових апаратах інших виробників

Hearing Tracker – провідний незалежний Інтернет ресурс споживачів для оцінки якості слухових апаратів та надання слухової допомоги нещодавно провів анкетування більше ніж 500 користувачів слуховими  апаратами з 36 країн з метою оцінки тривалості роботи батарейок

Час роботи батарейок різних виробників

Батарейки розміром 312 працюють в слухових апаратах Oticon довше, а батарейки розміром 13 – набагато довше, ніж в слухових апаратах інших виробників!